Saunalar ve Buhar Odalarında Menteşe Seçimleri

Saunalar, Buhar Odaları ve Türk Hamamlarında Menteşe Seçimi

Sauna menteşesi

Saunalar, buhar odaları ve Türk Hamamları. Kimimizin yaşadığı sitelerdeki gündelik hayatının bir parçası, kimimizin ise spor salonu ziyareti sonrası dinlenmek için vakit geçirmekten hoşlandığı alanlar. Gündelik hayatının bir parçası olmayanların ise mutlaka tatile gittiklerinde uğradıkları bu alanlardaki menteşe seçimi, hem işletmenin maliyet yönetimi açısından, hem de kullanıcı konforu açısından büyük önem taşıyor.

Havlunuzu alıp saunaya doğru adım attığınızda, kapının açık kaldığını görmekten daha sinir bozucu çok az şey vardır. Veya tam istediğiniz gibi ısınmışken bir arkadaşına bakmak için kapıyı açan misafirin bu kapıyı düzgün şekilde kapatmadan gittiğini görmek. İşletmelerin bu alanlardaki sıcağı ve nemi korumak için harcamak zorunda kaldıkları enerjiyi ve dolayısıyla maliyeti artıran bu durum, sauna içindekilerin konforunu azaltırken, aynı zamanda kapıyı açıp kapatan kişinin de her seferinde kapının tam olarak kapandığından emin olmasını gerektiriyor. Kimi tatil köylerinde ise tek işi bu kapıların her seferinde tam olarak kapandığından emin olmak ve gerekliyse kapatmak olan görevliler bulunmakta.

Sauna

Çözümü aslında oldukça basit olan bu kapıların kolayca kendini kapatması, hem kapının iki tarafındaki misafirin konforunu yükseltiyor hem de işletmenin bu alanları istenilen seviyede tutmak için harcadığı enerji ve işgücünü minimize ediyor. Kapının kendi kendini kapatmasını sağlayan bir hidrolik menteşe tercih edilmesiyle, kullanıcılar kolaylıkla saunaya veya buhar odasına giriş yaparken, kapı kontrollü ve yumuşak bir şekilde kendi kendine kapanarak ısı ve nemin dışarıya kaçmasına engel oluyor. Özellikle evlerinde, villalarında sauna yaptırmak isteyen bir çok kişinin vazgeçme nedeni, bu odaların inşa edilmesinden ziyade istenilen iklimlendirmeyi korumanın maliyeti. "Saunamı nasıl daha ucuza sıcak tutabilirim" sorusunun yanıtı ise hidrolik menteşelerde gizli.

Özellikle sauna ve buhar odaları ısının ve nemin oldukça yüksek olduğu bölgeler olduğundan burada tercih edilecek aksesuarların da hem bu zorlu çalışma şartlarına dayanıklı olması, hem de uzun ömürlü olması büyük önem arz ediyor. Hidrolik menteşenin patentli mucidi Colcom, bu ihtiyaca yönelik olarak BT serisi hidrolik menteşelerinden oluşan özel sistemler sunuyor. 1 Milyon açma kapama testinin yanı sıra 100° sıcaklıkta çalışma garantisi sunan 8060BT Hidrolik Menteşe ile saunanız, buhar odanız veya Türk hamamınız uzun yıllar boyunca konforlu giriş çıkış sunmaya ve işletme maliyetlerinizi düşürmeye katkıda bulunmaya devam ediyor.

Özel Hidrolik Menteşe 8060BT

Her iki sistemin kalbindeki ana bileşen olan hidrolik menteşe 8060BT, saunalar, Türk hamamları, buhar odaları gibi sıcak ve yüksek nemli ortamlar için özel olarak geliştirilmiştir. 20 mikron kalınlığında anodizasyona sahip olan 8060BT üstün sızdırmazlık ve dayanıklılık sağlar. Standart 8060'ın tüm özelliklerini taşımakta olan hidrolik menteşe 8060BT, bunlara ek olarak INOX AISI 420 paslanmaz çelik pin ve Viton o-ringler sayesinde mükemmel izolasyona sahiptir ve 100°C sıcaklıkta bile sorunsuz bir şekilde yıllarca çalışmaya devam eder.


Buhar Odaları İçin KBT8061
Kendi kendini otomatik olarak kapatan hidrolik menteşe ve buhar sızmasına engel olan özel profil sistemi sayesinde buhar odasından nem ve buharın dışarı kaçmasına engel olarak oda konforunu artırırken işletme maliyetini aşağıya çeker. Aynı zamanda odaya giriş sırasında kapının çekilmesi, kapatılması/kilitlenmesi gibi ihtiyaçları da ortadan kaldırarak kullanıcılara kolaylık sağlar.

Saunalar İçin KSN8060

Kendi kendini kapatan hidrolik menteşe 8060BT sayesinde sauna kapısının açık kalması sonucu oluşan ısı kayıplarının önüne geçilir, çabuk ısınma sağlanır. Odaya girişlerde kapıyı kapatma / kilitleme gibi gereksinimleri ortadan kaldırarak kullanım kolaylığını maksimum seviyeye çeker, ortamdaki ısının dışarı çıkmasına engel olarak konforu artırırken işletme maliyetinin düşmesini sağlar. Tamamlayıcı ahşap kapı kolu 5006BT ile birlikte mükemmel bir şıklık sağlar.

KSN8060 KBT8061

Siz de ister evinizde, ister villanızda, ister otelinizde oluşturacağınız bu özel alanlarda Colcom BT Serisi Hidrolik Menteşeleri tercih ederek yüksek konfor ve düşük işletme maliyetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.