Geleneksel Kapı Kapatıcılar ve Hidrolik Menteşe

Cam kapı kapatıcılar ve hidrolik menteşe arasındaki farklar nelerdir? Kapı pompası ve kapatıcılar ne işe yarar? Neden Colcom Hidrolik Menteşe tercih edilmeli? Geleneksel Kapı Kapatıcılar ve Hidrolik Menteşe arasındaki fark nelerdir?

No alt text provided for this image Mimari alanlarda cam kullanımı her geçen gün artarken, bu estetik ve sağlıklı malzemenin kullanımıyla gün içinde binlerce cam kapı okullarda, ofislerde, bankalarda açılıp kapanıyor. Kapı kapatıcılar yıllardır açılan kapıların otomatik olarak kapatılması için görev yaptılar ve artık evrimlerinin sonuna geldiler. Bir sonraki durak, hidrolik menteşeler. İstenen hızda ayarlanabilen kontrollü bir kapanışı, ekstra bir aksesuara ihtiyaç duymadan sağlayan hidrolik menteşeler sayesinde zemin üzerinde hiç bir işlem yapmaya da gerek kalmadan hızlı ve ekonomik bir şekilde montaj tamamlanıyor.

Geleneksel Kapı Kapatıcılar Yerine Colcom Hidrolik Menteşeler


No alt text provided for this image
  1. 1. Hızlı ve kolay montaj.
  2. 2. Montaj öncesi minimum keşif çalışması.
  3. 3. Renovasyon sırasında mevcut zeminin kırılma / zarar görme ihtimalinin minimuma inmesi.
  4. 4. Kapı üstünde veya zeminde estetik duruşu bozan aksesuarlara ihtiyaç duyulmaması.
  5. 5. Zemin kırma, montaj ve izolasyonundan kaynaklanan ekstra maliyetlerin elemine edilmesi.
  6. 6. Zeminden ısıtma kullanılan alanlarda da kullanılabilme
  7. 7. Çerçeveli, ses yalıtımlı veya izole alanlarda da kullanılabilme.


No alt text provided for this image

Farklı Uygulama Çeşitleri

Geleneksel kapı kapatıcılar iki türde uygulamaya sahiptir. Kapı üstü (dirsek pompa olarak da bilinen) kapatıcılar ve zemine gömülen kapatıcılar. Her iki teknoloji de oldukça eskide kalmış olmakla birlikte, bulundukları ortama hiç bir estetik katkısı olmayan, aksine düşlenen tasarımı bozan ve sadece kapı kapatma işlevi nedeniyle kullanılan ürünler.

İç veya dış kapılardan duş sistemlerine kadar bir çok uygulama seçeneği olan hidrolik menteşeler sayesinde, 150kg'a varan ağırlıkta kapıların sadece iki adet menteşe ile aynı fonksiyonlara sahip olmaktadır.
No alt text provided for this image

Tüm Colcom hidrolik menteşeleri kapının kapanma hızını ve kuvvetini ayarlamanıza olanak sağlayarak kapınızın tam istediğiniz gibi çalışmasını sağlar. TÜV sertifikası, üstün korozyon direnci, rakipsiz 1 milyon kez açma kapama testi gibi özellikleri sayesinde de uzun yıllar aynı kalite ve konforu sunarken, tasarladığınız mekanın istediğiniz kalitede yıllarca yaşamasını sağlar.

No alt text provided for this image

Colcom hidrolik menteşe konforu için, dış mekanlar için Dış Kapı Sistemleri, iç mekanlar için İç Kapı Sistemleri bölümlerimize bakabilirsiniz. Siz de yeni ofisinize geçerken ofis bölme sisteminizde Colcom Hidrolik Menteşe konforuna ulaşın, uzun yıllar sorunsuzca kullanacağınız keyifli ofisinize değer katın!